-A A +A

Sanofi Türkiye Ar-Ge Proje Çağrısı 2. yılında

Türkiye’de ilaç sektöründe Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan firmalar arasında öncü konumda olan Sanofi Grubu, orijinal moleküllerin klinik araştırmalarını ülkemizde yoğun olarak gerçekleştirmektedir.

2013 yılına gelindiğinde, Sanofi Grubu tarafından Türkiye’de pre-klinik fazdaki geliştirme projeleri hakkında ulusal çapta bir “Ar-Ge Proje Çağrısı” başlatılmıştır. Bu çağrı kapsamında Sanofi, Türkiye’de yaptığı klinik araştırmalar yatırımlarını bir adım öteye taşıyarak karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni fikirleri olan bilim insanlarıyla birlikte ürün geliştirerek insanlığın hizmetine sunmayı hedeflemiştir.

Sanofi Ar-Ge Proje Çağrısı ile amaç; Sanofi Grubunun uzman olduğu tedavi alanlarında Türkiye’de geliştirilen yüksek potansiyelli Ar-Ge projelerini belirlemek ve Türkiye’deki araştırıcılarla beraber Sanofi Global Ar-Ge ekibine yeni teknoloji ve ürünler ile işbirliği ve lisans anlaşmaları fırsatları çıkarmaktır.

Sanofi Ar-Ge Çağrısı’nın 2. yılında katılım koşulları, araştırma alanları, süreç ve form bilgilerine www.sanofi.com.tr adresinden ulaşılabilinir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2015’tir.

“Sanofi Ar-Ge Çağrısı 2. Yılında” poster ve broşürü için tıklayınız.